Zasady konkursu

czyli jak osiągnąć sukces w trzech krokach

Etapy Konkursu

REJESTRACJA UCZNIÓW, REJESTRACJA SZKOŁY

Szkoła zgłasza udział przewidywanej liczby uczniów za pośrednictwem formularza rejestracyjnego do 31 marca 9 kwietnia 2025 r.

Równocześnie uczestnicy (uczniowie) szkolnego etapu konkursu dokonują samodzielnej rejestracji do 31 marca 9 kwietnia 2025 r.

  • Podczas rejestracji uczniowie zobowiązani są do podania danych adresowych szkoły włącznie z numerem REGON.
  • Po zarejestrowaniu Uczniowie są zobowiązani do założenia konta na platformie Moodle pod adresem logika.kul.pl. Tam zostanie przeprowadzony Etap Szkolny Konkursu.
  • WAŻNE! Każdy uczeń – uczestnik I etapu Konkursu NIEZALEŻNIE OD REJESTRACJI UCZESTNICTWA powinien samodzielnie założyć dla siebie konto w serwisie logika.kul.pl.

Ważna zmiana organizacyjna

W XIII edycji Organizatorzy Konkursu przed etapem szkolnym nie wysyłają do Komisji Szkolnych list zarejestrowanych uczniów.

Komisje Szkolne po przeprowadzeniu etapu szkolnego przesyłają do Organizatorów drogą elektroniczną protokół z tego etapu wraz z imienną listą uczestników do dnia 20. kwietnia br.

Link do wersji online protokołu zostanie udostępniony P.T. Przewodniczącym Szkolnych Komisji.

ETAP I SZKOLNY

Etap I – szkolny odbędzie się 10 kwietnia 2025 r. w godz. 09.00-10.00 CET.

I etap konkursu może być przeprowadzony poza szkołą lub – jeśli pozwalają na to warunki epidemiczne – na terenie szkoły.

Uczniowie biorący udział w konkursie wypełniają testy konkursowe bez pomocy osób trzecich. Test powinien być rozwiązany w czasie jednej godziny lekcyjnej tj. 45 minut.

Komisja Konkursowa do 30 kwietnia 2025 r. dokona sprawdzenia testów konkursowych i ogłosi wyniki szkolnego etapu konkursu. Wyłonieni zostaną zwycięzcy pierwszego etapu konkursu.

Do II (finałowego) etapu konkursu awansuje:

  • po dwoje uczniów, którzy w I etapie (szkolnym) uzyskali w swojej szkole największą liczbę punktów (o ile uzyskają oni co najmniej 30% łącznej liczby punktów możliwych do zdobycia w tym etapie),
  • 15 uczniów, spoza osób wymienionych w punkcie (2), które uzyskały w I etapie konkursu największą liczbę punktów.

ETAP II FINAŁOWY

Na etap II Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego – Etap Finałowy zapraszamy do Lublina na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w dniach 12-13 czerwca 2025 r.

Regulamin

czyli najważniejsze informacje i ustalenia dotyczące organizacji Konkursu

Etap szkolny
  • Zestawy pytań etapu szkolnego będą takie same, choć przemieszane losowo, dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. 
  • Komisja Konkursowa udostępnia uczestnikom testy konkursowe na platformie Moodle.
  • Testy mają charakter tajny. Uczestnicy konkursu zobowiązują się nie ujawniać ich nikomu, ani bezpośrednio, ani za pomocą jakichkolwiek mediów np. strony internetowe, maile, portale społecznościowe itd.
  • Test online zostanie udostępniony wszystkim uczestnikom konkursu w tym samym czasie i będzie dostępny online przez 60 minut. Test powinien być rozwiązany w czasie jednej godziny lekcyjnej, tj. 45 minut (odliczanie czasu zostanie uruchomione w momencie rozpoczęcia rozwiazywania testu).
  • Etap I – szkolny odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2025 r. w godzinach 09.00-10.00 CET.
Test online poza szkołą lub w szkole

I etap konkursu może być przeprowadzony poza szkołą lub – jeśli pozwalają na to warunki epidemiczne – na terenie szkoły. W obu przypadkach Opiekunowie przygotowujący etap szkolny konkursu tworzą, we własnym zakresie, komisję szkolną, która nadzorować będzie przebieg testu.

Uczniowie, którzy przystąpią do konkursu poza szkołą, podczas rozwiązywania testu są zobowiązani do połączenia się (niezależnie od platformy testowej Moodle, na której będzie przeprowadzany test) za pośrednictwem platformy edukacyjnej szkoły z wydarzeniem utworzonym przez opiekunów, włączenia kamery i mikrofonu. W ten sposób Komisja Szkolna będzie mogła nadzorować przebieg testu.

Uczniowie, którzy z zachowaniem reżimu epidemicznego przystąpią do konkursu na terenie szkoły, podczas rozwiązywania zadań mogą korzystać z komputerów znajdujących się w szkole (np. w szkolnej pracowni komputerowej) lub komputerów i tabletów osobistych. W tym przypadku Komisja Szkolna przygotowująca etap szkolny konkursu nadzorować będzie przebieg testu bezpośrednio.

Awans do II etapu

Komisja Konkursowa do 30 kwietnia 2025 r. dokona sprawdzenia nadesłanych prac konkursowych i ogłosi wyniki I etapu konkursu. Wyłonieni zostaną zwycięzcy pierwszego etapu konkursu.

Nazwiska zwycięzców pierwszego etapu konkursu oraz nazwy i siedziby szkół, do których uczestnicy konkursu uczęszczają, zostaną zamieszone na stronie internetowej konkursu. Uczestnicy konkursu akceptując niniejszy regulamin wyrażają zgodę na publikację ich imienia i nazwiska na stronie internetowej konkursu.

Do II (finałowego) etapu konkursu awansuje:

  1. po dwoje uczniów, którzy w I etapie (szkolnym) uzyskali w swojej szkole największą liczbę punktów (o ile uzyskają oni co najmniej 30% łącznej liczby punktów możliwych do zdobycia w tym etapie),
  2. 15 uczniów, spoza osób wymienionych w wyżej, które uzyskały w I etapie konkursu największą liczbę punktów.
Finał Konkursu

Finał Konkursu odbędzie się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Na Etap Finałowy XIII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego zapraszamy do Lublina w dniach 12-13 czerwca 2025 r.

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu otrzymają – za pośrednictwem organizatorów etapu szkolnego – zestaw materiałów w formie plików pdf, w oparciu o które będą
mogli przygotowywać się do finału konkursu.

Prace finałowe oceniane są przez Komisję Konkursową, a wyniki Finału Konkursu ogłaszane są w dniu przeprowadzenia Finału.

Laureaci i nagrody

Nagrodą w pierwszym etapie konkursu jest zakwalifikowanie się do drugiego etapu.

Dziesięciu najlepszych uczestników Finału Konkursu otrzyma dyplom Laureata Konkursu oraz nagrody książkowe.

Nagrodami w drugim etapie konkursu za zajęcie I-go, II-go i III-go miejsca są indeksy na wybrane kierunki: filozofia, retoryka stosowana lub kognitywistyka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Zdobywca I-go miejsca otrzymuje ponadto rzeczową nagrodę główną (laptop). Nagrodę rzeczową otrzymuje także laureat II-go miejsca (smartphone) i III-go miejsca (tablet).

Komisja Konkursowa

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia dodatkowego testu/pytania w sytuacji gdy finaliści otrzymają taką samą liczbę punktów. 

Dodatkowy test/pytanie będzie miał na celu wyłonienie trzech finalistów.

Uczestnicy drugiego etapu dojeżdżają na koszt własny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i ich opiekunom obiad w dniu konkursu.

Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nieodwołalne.

Pobierz tekst Regulaminu w pliku [pdf].